NEDEN OLMASIN?

Paylaş:

NEDEN OLMASIN?

Merhabalar! Ben kim miyim? Tartıya çıkıp 94,5 kiloyu gördüğü an küçük çaplı bir şok yaşamış obezler grubuna dahil bir kadınım. İlk çocuğunun doğumuna 75 kg’la girmiş 2. çocuğun doğumuna 89 kg ile girmiş ve 9 aylık hamileyken ki kilolarını bile bir çırpıda aşma başarısı göstermiş bir dehayım.

Gardıroptaki hiçbir kıyafetin olmayışını herhalde yüksek derecede yıkadım çekti bunlar diyecek kadar da saf, temiz kalpli bir kardeşiniz. Acı gerçeği fark ettiğimde ise Allah var her sabah çok istikrarlı bir şekilde rejime başlayıp aynı istikrarla akşama bozan yani çizgisinden hiç ödün vermeyen bir kadın.

Tam 41 yaşındayım. Bugüne kadar kilo vermek için nerdeyse her yolu denedim. İlk olarak soluğu diyetisyende aldım tabi. Beni bir birey olarak değerlendirmeyen, kişiye özel beslenme programı çıkarmak yerine sabit diyet listesi veren bir diyetisyen çıktı karşıma. Normalde ekmekle aram yoktur. Diyetisyenime kahvaltıda bir dilim yeterli desem de bana ısrarla gün içinde 7 dilim çavdar ekmeği verdi. Sonuç mu ne siz sorun ne ben söyleyeyim. İlk kontrolde listeye harfiyen uymama rağmen 2 kilo almıştım. Diyetisyen ısrarla muayenehanesindeki tartının bozulmuş olabileceğini iddia etse de sonuç ortadaydı. İlk diyetisyen maceram böylece bitti.

Zayıflama bantlarından zayıflama çaylarına, öğün yerine geçen ürünlere kadar neler denemedim ki… Hepsini tek tek anlatsam roman olur. Onlara döktüğüm para bir yana her ürünle tekrar tekrar yaşadığım hayal kırıklığı… Hepsinde bir mucize olmasını bekledim. İştahım kapansın, canım bir şey istemesin. Metabolizmam hızlansın, yağlar bir çırpıda gitsin. Olmayınca da üzüntü depresyon…

Bütün bu deneyimlerden elbette ki dersler aldım ve tam 30 kilo verdim diyebilmeyi çok isterdim ama maalesef hala aynıyım. Yalnız bir farkla. Ben hayatımın geri kalanını obez olarak geçirmek istemiyorum. Bir karar verdim ve bunu sizlerle beraber başarmak istiyorum. Hep beraber birbirimize destek olarak. Gelin yeniden başlayalım hayata. Azimle, kararlılıkla ve umutla!!!  

Sadece sağlıklı beslenerek, tecrübelerimizi paylaşarak. Peki buna HAZIR MISINIZ? Daha da önemlisi VAR MISINIZ yeni bir hayata merhaba demeye…